Menü Kapat

Erkek Giyiminde Renk Uyumu Nasıl Yapılır?

Erkek giyimi ile kadın giyimi arasında bazı noktalar farklar olsa da uyum arayışı iki cinsiyet için de kıyafet konusunda öne çıkmaktadır. Erkeklerin çoğunluğu kadınlar kadar kıyafetlerinde renk uyumuna dikkat etmiyor olsa da özellikle son zamanlarda sosyal medya kullanımının artmasıyla buna dikkat eden erkeklerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kadınlar giyimlerini çeşitli aksesuarlar ile zenginleştirebilirken erkekler giyim konusunda aksesuar kısıtlılığı nedeniyle biraz daha dezavantajlı sayılabilir. Yine de renk uyumuyla giyimlerini zenginleştirebilir ve kıyafetlerini daha iyi gösterebilirler.

Gömlek Ayakkabı Uyumu

Uyum bir moda olmakla birlikte kadınlar için de erkekler için de üst giyim ve ayakkabı kombini kıyafetleri daha uyumlu göstermektedir. Erkekler kıyafetlerinde kullanacakları ayakkabı ile üzerlerine giyecekleri tişört ya da gömleğin rengini aynı tonlarda seçerlerse bu onları daha uyumlu gösterecektir. Eğer kıyafetlerinde ceket kullanacaklarsa ceket ve ellerinde tutabilecekleri küçük bir çantanın da uyumlu olması iyi olacaktır. Burada ceket ve çantanın desen bakımından birbirine benzemesi önemli değildir. Ancak aynı renk tonlarında olan ceket ve çanta erkeği daha şık gösterecektir.

Pantolon ve Tişört Seçimi

Erkeklerin giyecekleri pantolon ve tişört ya da gömleğin aynı renklerde olması gerekmemekle birlikte tamamen farklı renklerde ve desenlerde de olmamalıdır. Ceket kullanacak erkekler için ceketin içine giyilecek tişört kesinlikle sade, fazla göze çarpmayan, gözü yormayan renklerde ve desensiz ya da çok az desenli olarak seçilmelidir.

Örneğin kahverengi bir pantolonun üzerine sütlü kahverenginde bir tişörtün tercih edilmesi kıyafeti son derece uyumlu gösterecektir.

Ayakkabı Tercih Ederken

Erkeklerin ayakkabı koleksiyonu kadınlarınki kadar bol ve çeşitli olmayabilir. Bu sebeple kıyafette uyuma dikkat eden erkekler ayakkabı alırken öncelikli olarak hemen her kıyafetleriyle uyacak bir ayakkabı tercih etmeliler. Örneğin kahve tonlarında giyinmeyi seven bir erkek rahatlıkla kahverengi bir ayakkabı satın alabilir ve böylece bu ayakkabıyı birçok kıyafetiyle kombinleyebilme şansına sahip olacaktır. Ya da örneğin siyah giyinmeyi seven ve renkli parçalardan fazla hoşlanmayan erkekler siyah bir ayakkabı alabilir. Böylece kıyafetinden tamamen uyumsuz duran ayakkabılar kullanmak yerine birçok parçasıyla kombinleyebileceği bir ayakkabıya sahip olacaktır.

Renk Tercihi

Giyimde uyuma dikkat eden herkesin yolu mutlaka alışverişe düşecektir. Kıyafetlerinde uyum yakalamak isteyen erkekler kıyafet alışverişine çıkmadan önce mutlaka hangi renkleri sevdiğini, kıyafetlerinde çoğunlukla hangi renkleri tercih etmek istediklerini ve hangi renklerin kendilerini daha mutlu hissettirdiğini düşünmelidir. Favori birkaç renk bulunduktan sonra, bu renkler birbiriyle uyumluysa parça seçip satın almak ve bunları birbirleriyle kombinlemek çok daha kolay olacaktır. Sarı bir pantolon ile mor bir ceketi kombinlemeye çalışmak yerine, ellerinde birbirine benzer renklerde parçalar bulunan bir erkek kıyafetlerinde uyumu çok daha kolay yakalayacaktır. Birbiriyle uyumlu parçalar kişiye kendisini daha iyi hissettirmekle birlikte herkesin arzu ettiği özgüvenli duruşu da mutlaka sağlayacaktır.

Diğer yazılarımızı Blog başlığı altında okuyabilirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir